Nové dětské hřiště u Bubenečské základky E. Destinnové a nám. Svobody

Bubenečské základky E. Destinnové a nám. Svobody mají konečně svoje vlastní hřiště. Podařilo se nám ho vybudovat na rohu ulic Rooseveltova a Chittussiho a bude sloužit právě dětem z těchto škol v hodinách tělocviku, odpoledne ho budou využívat děti z družiny. Za radostného výskání budoucích uživatelů jsme ho dnes slavnostně otevřeli.

„Obě blízké základní školy nové hřiště opravdu nutně potřebovaly. Jelikož ve vnitrobloku obou škol právě probíhá stavba, je toto hřiště jediným místem, kde mohou žáci trávit čas na čerstvém vzduchu,“ říká Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6.

Prolézačky, houpačka nebo kolotoč jsou z akátového dřeva, na hřišti je tabule na kreslení, pískoviště a dvě otáčecí pexesa, nechybí ani hmyzí domeček. Travnatá část hřiště bude sloužit k míčovým hrám. Nově vymalované opěrné zdi kolem hřiště plánují školy vymalovat společně s dětmi a výtvarnicí.

Školy budou hřiště využívat podle rozvrhu, pro veřejnost bude k dispozici po předchozí domluvě na tel. 222 202 501 za stovku na hodinu, například pro dětské oslavy nebo dětská divadélk.